VIN kód
VIN kód

Pokud si nejste jisti, že je potřebné zboží přímo pro Váš vůz, napište nám při dokončení objednávky do: Poznámka k dodávce. Váš VIN kód a my pro Vás objednané zboží ověříme v databázi VIN kódů. Pouze vozidla vyrobena po od roku 2001!

Co je to VIN kód?

Vehicle Identification Numer – Identifikační číslo vozidla. VIN je 17-ti místný kód, který jednoznačně a jedinečně identifikuje vozidlo. Je tedy možné říci, že se jedná o jakési rodné číslo vozidla. VIN je umisťováno na několika různých místech ve vozidle a minimálně jednou je vyraženo do karoserie nebo nosného rámu. Umístění VIN se liší u každé značky a modelu vozidla. Rovněž technologie vlastního provedení ražby VIN je různá.

Kde najdu VIN kód?

a) v dokladech

Malý technický průkazu k vozidlu

Velký technický průkazu k vozidlu

b) na vozidle - Ražba

Neexistuje jednotný návod kde najít VIN na vozidle. Každý výrobce VIN umísťuje různě a to dokonce i u různých modelů jedné značky. Zpravidla bývá umístěno na pravé straně ve směru jízdy. Nejčastejší umístění je:

Pod čelním sklem (většina moderních vozidel má VIN pod čelním sklem před řidičem, viditelné zvenku vozidla)

V motorovém prostoru vozidla – vyražené na dělící příčce motorového prostoru

V motorovém prostoru vozidla – vyražené na horním lemu podběhu

V motorovém prostoru vozidla – držák pravé přední pružící a tlumící jednotky

Další používaná umístění: podlaha u spolujezdce, pravá strana příčky zadního sedáku, pravá strana zadního zavazadlového prostoru, pravá strana rámu.

c) na vozidle - Typový štítek

Typový štítek nejčasteji naleznete:

V prostoru dveří, nebo sloupku dveří

V motorovém prostoru

NTU5Y